عشق چه ارزان به دست می آید !

گاه احساس میکنیم دیگر از کنار هم بودن لذت نمی بریم، دیگر از آن طراوت و شادابی روزهای اول خبری نیست، حرفهایمان تکراری شده و لبخندهایمان مصنوعی. با وجود آن که کنار هم هستیم، احساس تنهایی میکنیم و حسرت روزهای خوب گذشته، بیش از همه آزارمان میدهد. روزهایمان از عشق تهی است و زندگی طعمی گسی دارد. دیگر حتی از نوشیدن یک چای لذت نمی بریم.

گمان می بریم که شاید در شروع اشتباه کرده ایم، انتخابمان درست نبوده و راه رفته اشتباه بوده است. ناخشنودی وعدم رضایت، سراسر وجودمان را در بر می گیرد .... و به عشقمان شک می کنیم. به فکرمان میرسد که رابطه را قطع کنیم. وموقعیت های تازه ایی در زندگی شما گم می شود و دوست داشتن وعشق ورزیدن دریغ می شودو....

حدس می زنیم چون عاشقانه شروع کرده ایم و هیچگاه به فکر تجدید آن نیفتاده ایم، عشقمان هم دچار روزمرگی شده و مرگ آن آغاز شده است. خوب می دانیم که عشق را مرگی نیست.

ولی نه، شاید تعریفمان از عشق اشتباه بوده. همیشه گمان می کردیم برای ابراز محبتمان باید کارهای بزرگ انجام دهیم، خواسته های عجیب را برآورده کنیم،...

حال اگر بشنویم که بچه های 4 تا 8 ساله چه تعریفی از عشق دارند، شاید نظرمان تغییر کند.

پسر 7 ساله ای می گوید: "عشق هنگامی است که مامانم برای پدرم چای درست میکند و قبل از آن که جلوی او بگذارد، آن را می چشد تا مطمئن شود که مزه اش خوب است."

دختر 8 ساله ای می گوید:" وقتى یک نفر عاشق شما باشد، جورى اسمتان را صدا می کند که متفاوت است. شما می دانید که اسمتان درذهن او در جاى امنى قرار دارد. "

و دختر 5 ساله ای عشق را این گونه به تصویر می کشد: "عشق هنگامی است که مامان بهترین تکه ی مرغ را به بابا می دهد."... و یا "عشق هنگامى است که به یک نفر بگویید از پیراهنش خوشتان می آید و بعد از آن، او هر روز آن پیراهن را بپوشد. اگر می خواهید یاد بگیرید که چه جورى عشق بورزید، باید از دوستى که ازش بدتان می آید شروع کنید."

در هیچ کدام از این جمله های زیبا خبری از اعجاب و اعجاز نیست. فقط کافی است به کارهای روزمره مان از نو نگاه کنیم و دورباره در جست وجوی عشق باشیم.

"راستی عشق چه ارزان به دست می آید!"

/ 15 نظر / 61 بازدید
نمایش نظرات قبلی
منشور هنر

سلام. بروزم با: داستان هایی از مکارم اخلاقی که در نهاد هر بشری هست و خداوند پیامبرانی را فرستاد تا به ما آن ها را یاداوری کند و حالا در گوشه گوشه دنیا نشانه هایی از این مکارم رو میشه لمس کرد. [گل]حضرت محمد مصطفی (ص): «من براى (احیاى) مکارم و نیکى‏ هاى اخلاقى مبعوث شدم.»[گل]

fatemeh

سلام متن قشنگی بود. خوش حال می شم به منم سر بزنی.[قلب]

السا

براي تمــــــام رنـج هايـي كه مي بري صــبــــر كن صبـــــــــــر اوج احترام به حکمت های خداست...

منشور هنر

سلام. با تبریک ولادت با سعادت حضرت مهدی (ع)، بروزم با: «مردم دیده به هر سو نگرانند هنوز / چشم در راه تو صاحب ‌نظرانند هنوز...» از مشفق کاشانی

امینا

سلام خواندم و موفق باشید .....

منشور هنر

سلام. بروزم با: «می گویند: روزی مولانا ،شمس تبریزی را به خانه اش دعوت کرد. شمس به خانه ی جلال الدین رومی رفت و پس از این که وسائل پذیرایی میزبانش را مشاهده کرد. از او پرسید: آیا برای من شراب فراهم نموده ای؟ ...» برگرفته از کتاب ملاصدرا، تالیف: هانری کوربن.

منشور هنر

سلام. بروزم با: «چرا مردم قفس را آفریدند؟ چرا پروانه را از شاخه چیدند؟ ...» از مرحوم قیصر امین پور

منشور هنر

سلام. با تبریک ولادت حضرت فاطمه المعصومه(س) و روز دختر، بروزم با: ...جرالدین، در نقش ستاره باش، بدرخش اما اگر اسیر فریاد تحسین آمیز تماشاگران و عطر مستی آور گل هایی که برایت فرستاده اند، ترا فرصت هوشیاری داد، بنشین و نامه ام را بخوان... به قلم چارلی چاپلین.

منشور هنر

سلام. بروزم با: «... رفتم طبقه‌ دوم روی پاساژ غذا بخورم، یک مرتبه متوجه شدم نیمه شعبان مگر برای امام زمان(عج) نیست؟! پیش خودم گفتم...» خاطره ای از اقای قرائتی.

منشور هنر

سلام. با 1 هفته تاخیر، بروزم با خاطره ای شنیدنی از زبان پسر گاندی.